Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jednoczmy się.
#1
No więc, zauważyłem pewną rzecz. Ostatnimi czasy pokazało się na naszym forum dużo osób próbujacych pisać własne opowiadania do universum Fallout Equestria...

Moja propozycja jest taka: stwórzmy wspólny, fanowski, polski canon dla naszych opowiadań?

Oczywiście jak każdy autor rozumiem doskonale potrzebę indywidualności i to, że opowiadanie każdego z nas jest odrębną całością na która poświęcamy nasze zacięcie, zaparcie i wyobraźnie oraz, powiedzmy wprost, naszą miłość do tego universum.

Moglibyśmy po prostu zjednoczyć się by stworzyć tak jakby "ciągłość" świata. Wielu autorów stara sie tworzyć w mniej eksplorowanych w Fo:E rejonach Księstwa Equestrii... I jest to świetne, bo nie wchodzi sie sobie wtedy w drogę. Ale stworzenie pewnie spójności dałoby z kolei czytelnikom poczucie tego, że ten fandom jest zwarty i lubi sobie pomagać a także sie dzielić nie tylko z nimi, ale i z samymi sobą.

Nie chcę proponować od razu "joint-operations" na jakichś fanficach... Ale pozwoliłoby to na cameo cudzych postaci w swoim ficu, jeżeli autor będzie miał jakies na to zapotrzebowanie i sensownie to wyjaśni, albo pozwoli stworzyć większy, spójniejszy świat.

Prosty przykład z moim własnym ficiem: Moja Sparkplug zmaga się w rejonie Południowych Pustkowii z organizacja zwana Karmazynowym Przypływem pochodzacą spoza Equestrii. Jeżeli jakaś postać innego autora zapędziłaby się w te okolice, mogłaby sie spotkać z przedstawicielami tej frakcji i wejsć z nimi w interakcje.

Oczywiście nikogo nie chce zmuszać do udziału w tym, to tylko taka mała inicjatywa by stworzyć rozwijające się i spójne continuity.

Co myślicie o tym pomyśle i czy pisalibyście sie na niego? Czy jako autorzy z góry powiecie że to kiepski pomysł? Chciałbym poznać wasze opinie, zwłaszcza was, piszących opowiadania.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Jednoczmy się. - przez Samir_Duran - 23-04-2014, 23:44
RE: Jednoczmy się. - przez Kamikun - 24-04-2014, 10:03
RE: Jednoczmy się. - przez Samir_Duran - 24-04-2014, 12:03



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości