Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
End of Ponykind
Mi się podoba taki koncept. Jestem jak najbardziej za. Johny, mógłbyś napisać regulamin, którym winniśmy się posługiwać w trakcie sesji? (treściwy i wyczerpujący np. taki jak ten na MLPPolska.) Umieścisz coś takiego? Najlepiej gdybyś dał radę zmajstrować reguły i ogólne zasady nie później jak na kilka dni przed 19...
Z poważaniem Papa Smerf... Tongue
Wybaczcie za braki "y" w niektórych moich słowach. Moja klawiatura stawia ten znak z wielkim oporem, a nie mam ochoty z nią walczyć.
Odpowiedz
Mi również ale nie wiem czy do 19 będę mieć internet bo zmieniam dostawcę na tańszego.
Odpowiedz
Jeżeli tak bardzo zależy ci na regulaminie, to mogę coś wstawić, choć liczyłem że sami najlepiej będziecie widzieć co wam wolno, a co nie.

1 Metagaming

1.1 - Jeżeli będzie on dotyczył ważnych kwestii dla fabuły, wasz post zostanie zedytowany, dany fragment zostanie wycięty i pozostawiona będzie notka byście resztę poprawili sami.

1.2 - Metagaming nie związany z fabułą i o niewielkiej "szkodliwości" może, choć nie musi, zostać przyjęty.

1.3 - Metagaming'u możecie uniknąć konsultując wcześniej daną kwestię ze mną, wówczas jesteście zobowiązani zostawić na końcu notkę: "post konsultowany z GM'em" by uniknąć niepotrzebnego zamieszania.

2 Poprawna polszczyzna. - Wolałbym by było jak najmniej błędów, więc pilnujcie interpunkcji i nie zjadajcie liter. Oczywiście Grammar Nazi nie jestem, więc będziecie mieli trochę więcej luzu.

3 - Jako że jest to forum publiczne, niedozwolone są opisy graficzne "pewnych czynność". Jeżeli będziecie chcieli się bawić, będziecie mogli stworzyć oddzielny temat w ukrytym dziale do tego przeznaczonym.

4 - Opisy typu gore, przekleństwa, rasizmy itp, są całkowicie dozwolone.

5 - Jak wcześniej wspominałem, ta sesja jest dla zabawy, więc niektóre zabawne przewinienia mogą wam ujść płazem.

6 - Nie wiem o czym jeszcze mógłbym wspomnieć, więc nie pozostaje mi już nic więcej, jak życzyć każdemu miłej gry.
Odpowiedz
Co to jest metagaming? Oraz kwestia, której nie poruszyłeś, wykonywania czynności: Czy GM decyduje o powodzeniu KAŻDEJ naszej akcji? Naturalnie oprócz rzeczy trywialnych, takich jak rozpadnie ogniska przy pomocy zapałki i szmatki namoczonej benzyną np.
Kwestie bitewne, każde akcje na polu i podczas rozmów z NPC powinny ich efekty podlegać Tobie. (Próby kradzieży/ chackowania/ zastraszenia czy też próby uzyskania "goodyear price, ha?")
Wybaczcie za braki "y" w niektórych moich słowach. Moja klawiatura stawia ten znak z wielkim oporem, a nie mam ochoty z nią walczyć.
Odpowiedz
... Jeżeli sam decydujesz o powodzeniu akcji podejmowanej przez twoją postać (kradzieży bądź oddanego strzału w walce), to, to jest właśnie metagaming, bo to leży w gestii GM'a
Odpowiedz
Czyli metagaming jest jak wykonujemy twoją robotę a ty nam za nią nie płacisz?
Odpowiedz
Tia... dostaniecie za nią linijką po plot'ach : P
Odpowiedz
John nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie. Jakie kwestie gracz może "rozwiązać", a jakie wymagają Twej decyzji. Jasno i klarownie jeśli można, bez miejsca na niedopowiedzenia.
Odpowiedz
Wszystkie kwestie typu kradzież, walka, hakowanie, retoryka, (Ja robię za npc więc po prostu rozmawiacie.) poznawanie nowego terenu, to jaki lut znajdujecie... Jest tego w cholerę, bo muszę wam cały świat przedstawiać, prawda?

Co wam wolno... Wy się poruszacie po świecie i prowadzicie interakcje z nim oraz ze sobą.

Jeżeli kilka kucyków stało w grupie (chodzi o postaci graczy ) rozmawiając to ktoś niedaleko może wszystko słyszeć. Nie musicie się pytać czy słyszał. ( Chyba że krzyżuje mi to plany, ale wtedy poproszzę byście to zmienili. )

Rany poważne jakich doznają wasze postaci to moja gestia, lecz jeśli zadajecie sam sobie rany, (które mają znikomy stopień losowości), to wasza bajka. Czyli jak ktoś chce podciąć sobie gardło widelcem, to proszę bardzo.

Wzroku wam nie odbiorę, to co się dzieje przy waszych postaciach to jest przez nie rejestrowane. ( chodzi o sytuację interakcji między graczami, podobnie jak ze słuchem)

Od wszystkiego są wyjątki. Oczywiście jest jeszcze kwestia mało ważnych informacji. Jeżeli nie wymagają one oficjalnego posta GM'a, możecie się mnie pytać. Wtedy mogę wam udzielić informacji bądź pozwolić samym to napisać.
Odpowiedz
Teraz rozwiałeś moje niepewności. Jestem za... PS: Zaliczyłem algebrę... The only one, who can do it... (nic tak nie cieszy jak trzy w indeksie.)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości