Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cenzura w KP
#11
Czy mi siezdaje czy przycisk "Edytuj" dalej jest u dołu postu? Sami se ocenzurujcie i tyle. I tak tego nikt kto nie chce psuć sobie zabawy nie czyta .
Odpowiedz
#12
"Ten wątek jest zamknięty więc nie możesz edytować wiadomości" - Wystarczy?
[Obrazek: cgnimLq.png]
Odpowiedz
#13
Zmiana raz zaakceptowanej KP jest zabroniona.
Nie będzie cenzurowania już obecnych na forum KP. Raz złożone pozostają takie.
Matematyka wcale nie jest trudna. Po prostu jesteś debilem.
Odpowiedz
#14
Ja jestem po na środku... bo mam KP i pełną bez cenzury, i ocenzurowaną totalnie. Mnie cenzurowanie nie przeszkadza, natomiast dodaje fajnego smaczku, bo musisz na własną rękę poznawać inne postaci. Muszę powiedzieć że takie rozwiązanie poniekąd sprawia że sesja jest dużo ciekawsza.
Odpowiedz
#15
Myślę, że ci, którzy swoich kart nie cenzurowali wogóle (np. ja, Sherman, Sava) lub cenzurowali nieznacznie i tylko najważniejsze rzeczy (np. Poulsen) czują się zwyczajnie niekomfortowo, bo oczekiwali podobnego zachowania, które sami przedstawili. Może i Marek i Asdam mieli cholernie ocenzurowane to wszystko, ale nie oszukujmy się - Marek jest adminem, a Asdam swego czasu wszystko to organizował, choć GMem jeszcze nie był. Oni mogli na to sobie pozwolić i rozumieliśmy to. A dzisiaj wygląda to tak, że wszystko co tylko się da jest cenzurowane, "bo inny stosunek graczy do nowej postaci". Zdecydowanie większość, a zapewne wszyscy gracze są w stanie odróżnić realizm od fikcji i reakcje ich postaci NIE byłyby takie same jak reakcje ich samych, nie miałyby one też na siebie wpływu. Ocenzurowując kartę w większości, nie w całości, odbieracie uczestnikom forum możliwość skomentowania i wypowiedzenia się na dany temat. Zgodzę się z możliwością całkowitego nie pokazania karty, co zresztą już de facto nastąpiło. Natomiast nawiązując do drugiego posta Savadera - jak się coś zaczyna, to się to kończy. Jak się pokazuje kawałek karty, to niech się pokazuje ją całą.

Dodam jeszcze tylko, że przypadek Samira jest przytoczony bez sensu, bo akurat jego kartę zjechał nie kto inny jak osoba, której tę kartę wysłał, o ile dobrze pamiętam.
Pięć warunków dobrego tłumaczenia:
Pierwszy: Znajomość języka i umiejętne jej wykorzystanie
Drugi: Możliwość poświęcenia się tłumaczeniu w czasie wolnym
Trzeci: Niewyobrażalny zapas chęci oraz samozaparcia
Czwarty: Znajomość uniwersum
Piąty: Odczuwanie przyjemności z tego, co się robi.

Każdy z tych warunków można porównać do części w mechanizmie zegarka: Brak jednej z nich powoduje zatrzymanie się całości.


Opad: Konioziemia - Projekt Horyzonty!
Odpowiedz
#16
"Chodzi o to aby nie ukazywać innym od razu wszystkich wiadomości o swojej postaci." Nonsens. Inni gracze i tak szybko rozpracują nowe postacie. Co będą mogli wiedzieć to będą wiedzieć. Nikt nie ukryje charakteru i prawdziwej natury swojej postaci. Każda kolejna odpiska będzie się do tego przyczyniać.

Mi nie chodzi dokładnie o to, że karty są ocenzurowane. Bo wszystkie karty są ocenzurowane. Nie ma takiej osoby która wypisała by w swojej KP dosłownie wszystko na temat postaci. Mam jednak pretensje do tego, że udział w sesji biorą osoby, które nie napisały w swojej KP praktycznie nic.

Ja w swojej karcie napisałem o Starweave bardzo wiele. A i tak jest to tylko niewielka garść wiedzy, ledwo zalążek jej dwuletniej historii. Nie robię o to płaczu, bo mam jeszcze całą masę innych różnych informacji na jej temat, które z czasem w sesji będą i które będziecie mogli odkryć. Ale napisałem i byłem gotowy podzielić się z innymi tym absolutnym minimum. Dlatego odczuwam urazę do osób, które mają problem odwzajemnić mi chociaż tyle.

Odpowiedz
#17
Nikt Ci niczego odwzajemniać nie musi. Karty są przede wszystkim dla wglądu GMa. Jeżeli ludzie chcą je cenzurować: niech cenzurują, póki GM otrzymuje pełną wersję.
Uważam, że ukrycie niektórych faktów o postaciach jest pozytywną rzeczą dla sesji. Nikt wam nie zabraniał cenzurować kart przy składaniu, po prostu z tego nie skorzystaliście.
Matematyka wcale nie jest trudna. Po prostu jesteś debilem.
Odpowiedz
#18
Co do odróżniania włąsnej wiedzy od wiedzy postaci... Otóz ja potrafie odróżnic... I wciąż wiem, ze April inaczej podeszłaby do każdego z was w razie spotkania gdybym znał wasze KP niż gdybym ich nie znał. Dlaczego? BO JESTEM TYLKO CZŁOWIEKIEM... Człowiek myli sie.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości