Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powieść Fallout [Human][Non-Equestria]
#1
Cześć, jakiś czas temu podjąłem decyzję o rozpoczęciu pracy nad powieścią bazującą na pierwszej części gry Fallout. Będzie to wierne odzwierciedlenie tego, w co mieliśmy przyjemność już tyle razy grać.

http://fallout-novel.blogspot.com/ - Dzisiaj wrzuciłem pierwszy rozdział. Systematycznie, pisząc praktycznie codziennie, będę starał się robić updaty o kolejne rozdziały najszybciej jak się tylko uda.

Miłej lektury!

AS-R
Odpowiedz
#2
Odebraliśmy Twojego maila i jak najbardziej nie mamy żadnych przeciwwskazań odnośnie zamieszczenia tutaj twojej pracy. Za to znajdzie się jednak parę czysto-estetycznych zastrzeżeń:

- Temat zostanie przeniesiony z działu obecnego do działu "Polskie Opowiadania"
- Nazwa tematu zostanie odpowiednio otagowana "[human][Non-Equestria]"

Drugi wymóg związany jest przede wszystkim z tym, iż twoje opowiadanie tyczy się klasycznego uniwersum Fallouta, w którym gra toczy się o ludzie życia. Natomiast nasze forum przeznaczone jest głównie zmodyfikowanej wersji tegoż postapokaliptycznego świata, opierającym się na dramatycznej wizji przyszłości samej Equestrii. Kucykowej ojczyzny, zbombardowanej przez magazaklęcia, w której głównymi bohaterami są małe kolorowe kucyki. Wyobrażam sobie co musisz teraz myśleć, jeśli udało ci się to przeoczyć i jest to dla ciebie nowość.
Matematyka wcale nie jest trudna. Po prostu jesteś debilem.
Odpowiedz
#3
Hej, dzięki wielkie za korektę i przeniesienie tematu. Przyznam, że trochę na czuja wyszukiwałem strony i fora związane z tematyką jednej z moich ukochanych gier. Sorka za drobne zamieszanie. Również, fajnie zawsze poznać czyjś punkt widzenia. Ja się cieszę, że są ludzie, którzy mają odwagę wyjść poza szablonowy schemat myślenia i otworzyć się chociażby na coś takiego, czym Wy się tutaj zajmujecie ;-)

Będę prowadził założony przeze mnie temat i umieszczał w nim update'y w miarę, jak na blogu będą pojawiały się kolejne rozdziały.

Jeszcze raz dzięki i wszystkiego dobrego. Również powodzenia ode mnie!

AS-R
Odpowiedz
#4
Hej, jest już kolejny rozdział: Cieniste Piaski. Zapraszam Wszystkich do lektury Smile

http://fallout-novel.blogspot.com/
Odpowiedz
#5
Shady sands... nie za duża kopia z Fo1?
Odpowiedz
#6
(24-01-2015, 21:40)johnerwis napisał(a): Shady sands... nie za duża kopia z Fo1?

Projekt powieści inspirowany i na motywach pierwszej części gry Fallout. Cała idea polega na tym, że ma to być Fallout w formie powieści.
Odpowiedz
#7
Fallout 1i2 jako książka. A nie można wrzucić nowej powieści w tło? Trochę zbrzydło mi już walczyć z mistrzem i jego armią czarnych supermutentów.
Odpowiedz
#8
duh7 - pewnie, że można! Ja już od dawna myślałem o projekcie powieści na motywach pierwszej części Fallout'a. To jest mój ukłon w stronę gry, za która jestem wdzięczny Brianowi Fargo, Timowi Cainowi i całemu zespołowi Interplay. Poza tym każda wizja przedstawiająca jakieś wyobrażenie, historię jest indywidualna i pomimo, iż powieść osadziłem na motywach pierwszej części gry, jest ona tworzona z zupełnie nowej i odmiennej niż sama gra perspektywy. Staram się jednocześnie zachować to, co kochaliśmy w Fallout'cie (i nadal kochamy) najbardziej. Nie jest to jednoznaczne z tym, że wszystko będzie dokładnie tak samo przewidywalne. Zapraszam do lektury. Myślę, że odnajdziesz w niej wiele zaskakujących momentów i perspektyw ;-)
Odpowiedz
#9
Można już pobrać trzeci rozdział: Krypta 15. Nieco w innym stylu - całość z perspektywy wspomnień w PipBoy'u. Zapraszam Wszystkich do lektury Smile

10-02-2015 - Wrzuciłem Rozdział 4: Najeźdźcy Smile Serdecznie zapraszam i życzę miłej lektury Smile

27-02-2015 - Zapraszam na pierwszą część kolejnego rozdziału: Złomowo Smile
Odpowiedz
#10
Hej, dzisiaj dodałem drugą część rozdziału o Złomowie. Zapraszam do lektury i jeśli macie ochotę, to zostawcie komentarz na blogu. Można dodawać anonimowo. Będę zobowiązany bardzo Smile

AS-R
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości