Fallout-Equestria.pl
Ostatni post wygrywa :D - Wersja do druku

+- Fallout-Equestria.pl (https://fallout-equestria.pl)
+-- Dział: Offtopic (https://fallout-equestria.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Offtopic (https://fallout-equestria.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Ostatni post wygrywa :D (/showthread.php?tid=35)



RE: Ostatni post wygrywa :D - Insanus.AD - 01-08-2018

Przy takiej ilości, trwającej przez tak długi czas paniki w mediach, która do dziś do końca nie wygasła, nic dziwnego że ludzie dali się nabrać i zaprogramować.

Przy okazji mogę polecić wycieczkę do elektrowni w Greifswaldzie. Byłem i nigdy nie zapomnę. Nawet robiłem zdjęcia więc na prośbę mogę udostępnić kilka z nich. Elektrownia była budowana nie tak daleko od granicy z Polską, na zachód od Szczecina, w bloku wschodnim. Wielu Polaków brało udział w jej budowie, projekt był ambitny i gdyby został ukończony powstała by tam największa elektrownia atomowa na świecie. Niemcy jedna w trakcie trwającej dekady budowy zrezygnowali, zaczęli ją rozmontowywać zamiast chociaż wyeksploatować do końca uruchomione bloki. Jeden z nowszych bloków nigdy nie został uzbrojony. Niemcy wykorzystują go jako obiekt zwiedzania, jest oczywiście również wiele wystaw i modeli. Świetna atrakcja dla fanów takich rzeczy, dużo starej radzieckiej technologi i przemysłowej myśli technicznej minionego stulecia, można zajrzeć nawet do samego wnętrza komory reaktora. Kraj podły, ale elektrownia spoko.


RE: Ostatni post wygrywa :D - Garred - 01-08-2018

Może kiedyś. Choć mam trochę daleko.

Ale mógłbyś coś tam udostępnić. Próbowałem wstawić swój miecz ale mówiło że zdjęcie za dużo warzy.


RE: Ostatni post wygrywa :D - Insanus.AD - 01-08-2018

Masz może gimpa? Bo, nawet bez zmieniania rozdzielczości, można wyeksportować do jakiegoś skompresowanego jpg.


RE: Ostatni post wygrywa :D - Insanus.AD - 01-08-2018

Folder - dysk

Zdjęcia eksportowałem do .jpg bo .ORF jest ciężkie i wolno by się wam wczytywało. Przepraszam za jakość wykonania zdjęć, ale żaden ze mnie fotograf.

Krótki opis:
Obraz magazynRAD.jpg przedstawia magazyn materiałów radioaktywnych z demontażu (a przynajmniej powiedziano mi że to ten)
Obraz tablica.jpg pokazuje tablicę świateł kontrolnych reprezentujących sektory we wnętrzu reaktora, czerwone sześciokąty symbolizują pręty paliwowe.
typy.jpg to zdjęcie jednego z elementów wystawy, opisującego kolosalną różnicę w budowie miedzy elektrownią "typu Czarnobylskiego" a "normalną" konstrukcją na przykładzie Greifswaldu.
W razie pytań, jeżeli będę wiedział, chętnie odpowiem.


RE: Ostatni post wygrywa :D - Garred - 01-08-2018

Dobra w końcu udało mi się przenieść zdjęcia z aparatu na kompa (Informatyka i tp to dla mnie czarna magia)
Ogółem gladius jest moim pierwszym mieczem przez co nie jest najlepszej jakości. A długi miecz jest nie do końca skończony. Przy jelcu jest rozszerzenie ostrza, którego obecnie niema.
Gladius jest z zawiasu od stodoły, a miecz z płaskownika

https://docs.google.com/document/d/1u3lPslV7WGSClxUShRsinAzBOTzpNqMGMJjhOJnD8cU/edit


RE: Ostatni post wygrywa :D - Insanus.AD - 01-08-2018

Całkiem mi się podoba. (Z tą informatyką miałeś rację). A tak w ogóle to jakiego drewna użyłeś do wykonania rękojeści bo jestem całkiem ciekawy.


RE: Ostatni post wygrywa :D - Garred - 01-08-2018

w gladiusie dębu bo to twardy i wytrzymały materiał, a w długim leszczyny owiniętą skórą bo leszczyna jest w miarę wytrzymała i łatwa w obróbce
A tag ogólnie gladiusa zrobiłem w trzy dni a długi miecz robiłem prawie miesiąc, a i tak mogło być lepiej. Przynajmniej ma odpowiednią masę i wyważenie.
A najlepsze było hartowanie w róże od rynny.
Jeden z mieczy jest czarny przez olej który podczas hartowania przyległ do stali.
Teraz pracuję nad toporem bojowym, robiłem już kiedyś siekierę, co prawda wydaje się że to podobne rzeczy, ale ich wykonanie nieco się różni
(Nigdy nie ogarniałem kompów, wolałem silniki i broń)


RE: Ostatni post wygrywa :D - Kinro - 02-08-2018

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się ujrzeć legitnego gladiusa
Ależ się zaskoczyłem~


RE: Ostatni post wygrywa :D - Insanus.AD - 02-08-2018

Mi się bardziej podoba dłuższy miecz. Gdyby jednak wyprofilować rękojeść i zmienić nieco kształt jelca prezentował by się jeszcze lepiej Smile


RE: Ostatni post wygrywa :D - Garred - 02-08-2018

Jak będe robić kolejny miecz, jelec będzie zrobiony ze skręconego kwadratowego pręta zrobiłem tak niedawno w płocie i musze przyznać wyszło ciekawie.
Rękojeść to nie problem, zawsze mogę zdjąć skórę i wyprofilować. Z resztą zrobiłem ten miecz tak że da się go rozmątować. W karzdej chwili mogę też zrobić inny jelec i głownię.
gladius jest nieco niesymetryczny na zdjęciu, ale niedawno go poprawiłem. To zdjęcie ma rok.
a krzywy był przez testy na drewnie i kościach.
Półtora ręczny też testowałem i sprawił się znacznie lepiej.
poza tym mam w planach zrobić miecz z wiedzmina.