Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fallout Equestria: Remains, spolszczenie
#1
Witam. 
Nie wiem, ilu z was kojarzy grę, o której jest mowa. Po krotce więc ją opiszę:
Gra na pewno nie jest egranizacją (?) oryginalnego fanfika, posiada zupełnie inną historię, aczkolwiek nie mogę też powiedzieć, czy historia jest stworzona pod grę, bo nie czytałem specjalnie dużo fanfików z tego uniwersum. Gra to strzelanka, platformówka 2d, i do tego roguelike, przez dużą losowość świata (choć oczywiście są też lokacje robione „ręcznie", i łatwo je rozpoznać).
Strona gry: http://foe.ucoz.org
Strona jest obecnie w wersji rosyjskiej i angielskiej. By przełączyć na angielską trzeba wcisnąć ten wielki, dupny przycisk „EN" w prawym, górnym rogu.
A oto i link do pobrania spolszczenia: klik [ostatnia aktualizacja: 2020 4 stycznia godzina 20:10, wersja 1]

Oczywiście wszelkie zgody są, a dodatkowo Polski jest też jedną z paru domyślnych opcji językowych w grze. W spolszczaniu pomagali mi Kraples i Esperant, ale nie wiem, czy mają tu konta. 

Spolszczenie instalujemy w ten sposób: pobieramy plik (co ty nie powiesz, Szerloku?), otwieramy główny folder gry, przenosimy do niego spolszczenie, i jeśli wszystkie te skomplikowane i ciężkie czynności zrobiliśmy dobrze, to po uruchomieniu gry w ekranie startowym będzie można wybrać naszą piękną polszczyznę. Najnowsza wersja gry powinna zawierać wsparcie dla wielu tłumaczeń domyślnie (co nie znaczy, że same się aktualizują). A jeśli ktoś, jakimś niewyjaśnionym przez Boga i ludzi sposobem się pomylił i coś mu nie działa, to proszę pisać. Spróbuje nie odpisać, że u mnie działa xd.

Jako ciekawostkę dodam, że mam dosyć przez to mam dość angielskiego na najbliższe 3 miesiące. 
Jeśli znajdziecie błędy, to proszę oczywiście pisać. 

Zaznaczę jeszcze raz, że nie jest to egranizacja oryginalnego fanfika. Nazwy więc troszeczkę trochę się różnią i mogą być inne niż te, które znacie z tłumaczenia fanfika. A tak serio to przed spolszczaniem nie wiedzieliśmy o istnieniu słowniczka, który jest udostępniony na forum xd Stąd dziwne kreacje językowe, które postaram się w najbliższym czasie poprawić. Choć niektóre pewnie zostaną, z racji zaznaczenia odmienności od fanfika, tego, że postawiłem bardziej na spolszczenie i dokładne tłumaczenie, no i z racji mego lenistwa. Ale głównie lenistwa. 

Pozdrawiam i życzę miłej gry.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Fallout Equestria: Remains, spolszczenie - przez Ziemniakford - 07-02-2019, 17:59



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości