Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siły zbrojne Equestrii sprzed incydentu...
#1
Witam! Mam małe, nurtujące mnie pytanie.

Mianowicie chodzi o sytuację zbrojną Equestrii sprzed incydentu, jak była rozwinięta broń i wojsko, czy Equestria mogła odpowiedzieć zbrojnie Zebrice? I jak w ogóle wtedy wyglądało uzbrojenie zebr, w kilku animacjach widziałem jak przedstawiają początek wojny, jest pokazany oddział zebr stojących w swoich "firmowych" kombinezonach w kolorystyce w jakiej Velvet znajduje swój.

Czy dopiero incydent sprawił że rozwój tej dziedziny w Equestrii ruszył zaskakująco szybko, by w dość krótkim czasie przeprowadzić mobilizację, uzbroić jednostki w broń palną (oraz po jakimś czasie energetyczno-magiczną) i przeciwstawić się agresorom.

Czy w kanonie FoE lub innych opowiadaniach jest poruszany ten temat, czy raczej wszystko trzeba wymyślić/wyobrazić sobie samemu? Biorąc na przykład jako podstawę to że już istniała broń palna i kompozytowe pancerze bojowe, a broń energetyczno-magiczna była jeszcze w fazie prototypowej lub bardzo nieliczna...

Zapraszam byście napisali co o tym sądzicie.
Odpowiedz
#2
W Project Horizons wspomniane jest jak wyglądało formowanie Armii gdy przekształcono ją z elitystycznej Gwardii Książęcej w Armię Powszechną, czyli taka która rekturowała wszystkich jak leci. Przykłądem takiej jednostki byli Macintosh's Marauders.

Karabiny, czy raczej broń palna, pojawiły się, o ile nie mieszam FoE z PH, jeszcze przed wojną. Sławetny memory orb gdzie tuż przed wojną Mane Six zostaje wysłane ponownie w okolice Appleloosy by rozwiazać kolejny konflikt z bizonami. AJ stwierdza tam, że Macintosh przyniósł jedna z tych nowych "Strzelb" i zastrzelił Kuroliszka z niej.

Pancerze Steel Rangersów to już mniej więcej połowa wojny. Zasilane są kryształami, a Equestria przeszła całkowicie na zasilanie kryształowe mniej więcej w połowie Wojny.

Wedle PH również, to Equestria rozpoczęła wojnę, ale jej eskalacja miałą miejsce dopiero w czasie Masakry w Littlehorn, kiedy to Celestia abdykowała na rzecz Luny. Wedle PH to Celestia wypowiedziała Wojnę Zebrom, kiedy te zaczęły stawiać warunki dotyczące eksportu węgla tuż po odbiciu zakładników przez Wonderbolts.
Odpowiedz
#3
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś informacje to zachęcam do napisania, wszystko nawet najdrobniejszy szczegół... Nie zostanie pominięty.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości