Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta postaci: GreenScratch [Zaakceptowana]
#1
Imię: Maksim Fortis
Pseudonim: „Opiekun” lub „Brat”
Płeć: Ogier
Wiek: 42
Rasa: Kuc ziemny
Cutie Mark: Złoty, dość spory odważnik i stalowa tarcza, oparta o jego bok.

Wygląd: Czarna grzywa, bródka i ogon, ciemno szaro-niebieska sierść, oczy w kolorze piwnym. Ciemne piegi na nosie. Ciało poznaczone wieloma bliznami, większość z nich jest jeszcze z czasów dzieciństwa i okolic wieku pełnoletniego. Największa wzdłuż pleców i boków. Wysoki i postawny. Oczy są podobno zwierciadłem duszy, jego są spokojne i zimne niczym stal. Mają w sobie doświadczenie zdobyte przez lata życia oraz mądrość nabytą z własnej i nie przymuszonej woli do nauki. Sprawiają wrażenie jakby coś obiecywały.

Rodzina: Matka jest pielęgniarką, a ojciec technikiem i wynalazcą. Oboje mieszkają i pracują [Cenzura]

Specjalność:

- Ze względu na farmerskie korzenie, silny i wytrzymały. Jego talent nie odbiega od talentów innych członków jego rodziny. To prawie jak przekleństwo, lecz z tego słyną i wciąż słynie Ród Fortisów.
  • Wytrzymały - wysoki próg znoszenia obrażeń i doskonała forma fizyczna.
  • Silny - potrafi nieść wiele kilogramów wyposażenia, często również pomaga nosić ciężkie przedmioty innych. ([Cenzura])

- Obsługa i konserwacja: [Cenzura]

Ekwipunek:

- [Cenzura]
- Ciężkie siodło bojowe (zmodyfikowane i w połowie rozebrane):
  • [Cenzura]
  • Działko IF-200 „Vulcan” 5mm z dwoma typami amunicji w taśmowych zasobnikach, zwiniętych w materiałowych torbach, zawieszonych pod bronią. Vulcan model „200” to wersja produkowana seryjnie jeszcze w czasie wojny. Niezawodna, prosta i bardzo podatna na modyfikacje konstrukcja. - sprawne i [Cenzura]

- Dwukołowy wózek - w którym znajduje się cały dobytek.
- [Cenzura]
- Racje żywnościowe na kilka dni, woda, kilka butelek możliwie że najbardziej podłej whisky na pustkowiach, sparkle cola, bomby cukrowe.
- Kupa wszelakiej maści złomu i narzędzi (w większości znalezione na pustkowiach).
- Trochę medykamentów.
- Kilka książek.
- Spory i ledwo trzymający się notatnik.
- Mały album rodzinny.
- Kapsle i sporo różnego śmiecia.
- Spore okrycie wykonane z różnych szmat.
- [Cenzura]

Historia postaci: [Cenzura - wyrazy: 3145]

Charakter:

- Aktywny - [Cenzura]
- Ambitny - [Cenzura]
- Bystry - [Cenzura]
- Ciekawski - [Cenzura]
- Cierpliwy - [Cenzura]
- Ciułacz - [Cenzura]
- Dobry - [Cenzura]
- Dumny - [Cenzura]
- Idealista - [Cenzura]
- Komunikatywny - [Cenzura]
- Lekkomyślny - [Cenzura]
- Marzyciel - [Cenzura]
- Optymista - [Cenzura]
- Przygnębiony - [Cenzura]
- Alkoholik - zalewa smutki, porażki i wszelkie inne troski. (Każde z powyższych zmienia się… czasami nawet diametralnie, gdy jest pod wpływem.)
I like my victims like I like my coffee... in the butt!
#2
To KP jest do ewentualnego wglądu GM'a. Nie może zawierać żadnej cenzury bo to tak jakby była tam po prostu luka.

Anyway, another Earth Poni? with technic-engineer specialization?
[Obrazek: cgnimLq.png]
#3
Hah. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Teraz już wiem, jak się czuli inni po widoku mojej "ocenzurowanej" karty postaci... Bullshit.
[Obrazek: QJUCOAG.jpg]
#4
Czemu po prostu nie wstawiliśmy wszędzie "cenzura" a zostawili tylko to co się tyczy wyglądu postaci i jej imienia?
Zaoszczędzilibyśmy 86.4% poświęconego na pisanie KP czasu.

Ogółem co do KP np. Asdama to pal go licho on może bo GMi, ale podrzędny gracz powinien według mnie oddać KP bez żadnych przemilczeń bo przede wszystkim jest to trochę nie w porządku w stosunku do innych graczy którzy z dobrej nie przymuszonej woli oddali KP bez wycinania jakichś elementów.
[Obrazek: cgnimLq.png]
#5
Ewentualnie kilka co ważniejszych fragmentów dla postaci zostawić zatajonym. Bo nikt nie wie kim ten kuc właściwie jest. (tak, tak. Wiem że nie biorę udziału w sesjach, ale i tak chyba mam prawo zabrać głos.)
#6
Wiesz, o ile wycięcie 3-4 rzeczy z KP jest w pożąsiu (jak to z KP Marka, Blue przecież nikt w tyłku nie grzebał by wiedzieć jak ją zmodernizowano)
To już rżnięcie całych akapitów tekstu jak cenzura w PRL to chyba lekka przesada.
[Obrazek: cgnimLq.png]
#7
(22-04-2014, 10:04)SHERMAN222 napisał(a): Wiesz, o ile wycięcie 3-4 rzeczy z KP jest w pożąsiu (jak to z KP Marka, Blue przecież nikt w tyłku nie grzebał by wiedzieć jak ją zmodernizowano)
To już rżnięcie całych akapitów tekstu jak cenzura w PRL to chyba lekka przesada.

Wiesz... ja właściwie całą moją KP ocenzurowałem. Historię widział chyba tylko Asdam, Kingu i Sava. Co do reszty, to pewny nie jestem. Robiłem ich kilka, z czego jedna była do d*py, druga była była o SR, ale wtedy, to moja postać (razem z Blue i Xanderem w grupie) nie zaszłaby daleko. No i wypadło na tą postać, co jest teraz. Łącznie, to wyszło... + - 11k słów. God dammit son.
[Obrazek: QJUCOAG.jpg]
#8
Twoja postać to i tak Ragdoll ;P Who Cares?
Po drugie nie napisałem nic pochwalnego co do twojego pociętego KP.
[Obrazek: cgnimLq.png]
#9
(22-04-2014, 10:54)SHERMAN222 napisał(a): Twoja postać to i tak Ragdoll ;P Who Cares?
Po drugie nie napisałem nic pochwalnego co do twojego pociętego KP.

Ale jednak jest każdy ma prawo ocenzurować swoją KP. Prawdziwą sztuką w Sesjach jest samodzielne dowiadywanie się o postaciach innych graczy. Wtedy przynajmniej nie wiesz jak zagadać, bo nawet Ty, jako OOC nic o nim nie wiesz. To jest jak najbardziej na plus.
[Obrazek: QJUCOAG.jpg]
#10
To czemu nie ochlastaliśmy wszystkiego w tym układzie? I czemu do plota Luny np. twoje KP zobaczyła znaczna część graczy a reszta nie? Jaki był w tym układzie sens cenzury?

Fajnie że pomówienie jakichś elementów jest na plus ale jak z kolei większej części graczy pokaże się wersję nie ocenzurowaną to jaki to ma sens?
[Obrazek: cgnimLq.png]




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości