Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co na soundtrack?
#1
Niektórzy czytają w ciszy by jedynie tekst z ekranu zamieniał się w obrazy ucieczek, powrotów, kul, krwi i ponurego świata Equestrii. Inni wolą dołączyć do tego tańca wyobraźni drugi zmysł. I tu do tej drugiej grupy kieruję pytanie. Czego i dlaczego akurat tego słuchaliście podczas czytania Fallout: Equestrii?
Ja wybrałem utwór, który, według mnie, świetnie sprawuje się, jako dodatek do epickich bitew, oraz światów postapokaliptycznych. Jest to "Ruina Imperii" z płyty Carolus Rex zespołu Sabaton.
Odpowiedz
#2
Ja na przykład wolę coś spokojnego, coś klimatycznego, co będzie sobie leciało w tle podczas gdy ja słucham/czytam opowiadania z tego uniwersum. Na przykład album Trailerhead wytwórni Immediate Music:
"Forgive me, Luna, for I have taken the life of another"
Odpowiedz
#3
Kiedy czytałem po raz pierwszy Fallout Equestria, moim uszom towarzyszyły dźwięki skomponowane przez kompozytora mało znanego poza gronem fanów FoE, zaś wewnątrz tego grona przez wielu uwielbianego - dr.Dissonance. Stworzył pakiet bodajże 15 tematycznych, dość krótkich motywów (plus "main theme v2.0", który jest wręcz ob-łęd-ny!) Świetnie pasujących do uniwersum. To właśnie one kształtowały mój pierwszy styk z serią Fallout, zaś teraz, gdy ich słucham, przywołują nutkę nostalgii. Linków z telefonu raczej nie podam, ale polecam wyszukać na YT kanał tego gościa.
Pięć warunków dobrego tłumaczenia:
Pierwszy: Znajomość języka i umiejętne jej wykorzystanie
Drugi: Możliwość poświęcenia się tłumaczeniu w czasie wolnym
Trzeci: Niewyobrażalny zapas chęci oraz samozaparcia
Czwarty: Znajomość uniwersum
Piąty: Odczuwanie przyjemności z tego, co się robi.

Każdy z tych warunków można porównać do części w mechanizmie zegarka: Brak jednej z nich powoduje zatrzymanie się całości.


Opad: Konioziemia - Projekt Horyzonty!
Odpowiedz
#4
Sabaton ... jak mogłem na to nie wpaść !
uwielbiam ten zespół!
jak dotąd słucham soundtrack'a z fallout new vegas lub Stalker(bo jest bardziej mroczny).
Odpowiedz
#5
Polecam wam Two steps from hell bądź Poets of the Fall znanych głównie z muzyki do Alana Weaka.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości