Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fallout: Equestria RPG
#21
Moim zdaniem to całkiem dobry pomysł. Przydał by się jednak jakiś wzór coby wszystkie karty postaci były czytelne, i miały dane informacje w tym samym miejscu.
"Forgive me, Luna, for I have taken the life of another"
#22
Oto i długo wyczekiwany wzór Karty Postaci.

[spoiler=Wzór wraz z objaśnieniami]Imię: Tu chyba nie trzeba wyjaśniać.
Płeć: Ani tu.
Wiek: Ani tu.
Rasa: Jednorożec albo kucyk ziemny. Zero alicornow, zero pegazów. Jeżeli ktoś naprawdę musi być pegazem - kontakt do mnie na PW. I lepiej żeby było na to bardzo dobre wytłumaczenie i jeszcze lepsza historia postaci.
Cutie Mark: Do I really need to explain this?
Wygląd: To też chyba oczywiste.
Rodzina: Tu zamieszczamy znane postaci dane o krewnych. Jeżeli postać nie wie, gdzie jest jej rodzina i/lub czy żyje, należy wpisać, że nie mamy informacji.
Specjalność: Czym wasza postać się trudzi, zajmuje na Pustkowiach. Zazwyczaj jakoś związane z Cutie Markiem powinno być.
Ekwipunek: Czyli co postać nosi przy sobie. Broń, przedmioty osobiste, ubranie czy może pancerz? Tylko bez przesady, to nie batalion Steel Rangers.
Historia postaci: Rozbudowana, dość długa, ale książek nam tu nie pisać. Historia na 5-10 zdań to nie historia. Postarajcie się tu, bo to jest baza odgrywania waszej postaci.
Charakter: Podsumowanie ogólnych cech waszej postaci. Czy jest samotnikiem, czy może, mimo ciężkich warunków, chce zawierać nowe znajomości? Czy strzela od razu, czy woli negocjacje? Oraz wiele innych pytań. Tak, charakter ma być zależny od historii. Postać która np. spędziła pół życia w niewoli nie będzie raczej wesoła, optymistyczna i ufna, czyż nie?[/spoiler]

[spoiler=Czysty wzór]
Kod:
[b]Imię:[/b]
[b]Płeć:[/b]
[b]Wiek:[/b]
[b]Rasa:[/b]
[b]Cutie Mark:[/b]
[b]Wygląd:[/b]
[b]Rodzina:[/b]
[b]Specjalność:[/b]
[b]Ekwipunek:[/b]
[b]Historia postaci:[/b]
[b]Charakter:[/b]
[/spoiler]

Jako iż sesja będzie +18, w historii mogą się pojawić przeróżne wątki, aczkolwiek mocno odradzamy wszelakie opisy graficzne.


W tym temacie nie należy składać Kart Postaci. Będzie na to przeznaczone odpowiednie miejsce na forum, gdy rekrutacja zostanie uruchomiona oficjalnie.
Matematyka wcale nie jest trudna. Po prostu jesteś debilem.
#23
Imię: Rif
Płeć: ogier
Wiek: 17 lat
Rasa: Jednorożec
Cutie Mark: Czerwona, pięcioramienna gwiazda na tle białych skrzydeł.
Wygląd: Niezbyt wyrośnięty o brudnoszarej maści. ogon i grzywę ma czarną z jednym czerwonym paskiem. Róg jego mierzy trzy i pół cala. Właściciel wiecznie podkrążonych, migdałowych oczu. Ciężko go zobaczyć bez jego firmowego uśmiechu a'la "wszystko będzie ok". Drobna budowa ciała. Ma bliznę Biegnącą od jego pleców aż po czaszkę. Pamiątka po jednym z wielu spotkań z bandytami. Stara się zaczesywać swoją grzywę tak aby nie było jej widać.
Rodzina: Rodzice żyją na farmie dzień drogi od starej Appleplosy. Reszta rodziny nieznana. Talenty
Specjalność: broń lekka, palna. Spora wiedza na temat chemii. Dar krasomówstwa.
Ekwipunek: Lekko podniszczony, samopowtarzalny, piętnastu nabojowy pistolet Walther P99 na amunicje kaliber 9mm i dwa magazynki zapasowe. Wyszczerbiony tasak rzeźniczy. Odziany w stój składający się niemal zupełnie ze skórzanych pasów. Posiada również dwie sakwy podróżnicze. W jednej trzyma sprzęt potrzebny do tworzenia narkotyków. W drugiej podręczny bagaż, manierkę z wodą, trochę żywności i awaryjną paczkę imprezowych mintali oraz silny środek do czyszczenia rur.
Historia postaci: W wieku dziewięciu lat na jego boku pojawił się cutie mark. Było to wtedy kiedy po raz pierwszy chwycił za broń i razem z innymi farmerami stawił opór bandytą. Co zaowocowało krwawymi represjami z ich strony. Ale wtedy po raz pierwszy zrozumiał co to jest walka o wolność i czym za tą wolność trzeba płacić. Podczas tamtej rewolucji która niestety zakończyła się fiaskiem o mało nie stracił życia. Jako pamiątkę tamtych wydarzeń została mu blizna na szyi biegnącą od podstawy karku aż po czaszkę. w rodzinnej wiosce był uważany za wzór do naśladowania dla młodych kucyków, mimo że miał tylko dziesięć lat. Jednak wszystko zmieniło się w wieku czternastu lat kiedy po raz pierwszy kupił narkotyki od objazdowego handlarza. Szybko się od nich uzależnił. Jeśli przez długi czas nie weźmie niczego robi się agresywny i nieznośny. Przez pewien czas okradał mieszkańców swojej wioski aby zarobić pieniądze na kolejną działkę, jednak ostatecznie tego zaniechał. Potrafił znikać na całe tygodnie przeczesując pustkowia w celu znalezienia czegokolwiek co zaspokoi jego głód. W efekcie wielu eksperymentów z podejrzanymi i szkodliwymi substancjami zdobył podstawową wiedzę chemiczną. W wieku szesnastu lat postanowił opuścić rodzinne strony w poszukiwaniu szczęścia i prawdziwej niezależności. W rodzinnej wiosce mimo iż wiele osób mówi o nim jak o ćpunie to pamięć wydarzeń z czasów kiedy miał dziesięć lat ciągle jest żywa.
Charakter: Odważny. Gotów zawsze i wszędzie podjąć brawurową akcję. Z łatwością szafuje własnym życiem. Na co dzień pogodny i radosny, z łatwością nawiązuje nowe kontakty. Nie cierpi jakich kolwiek przejawów ucisku. Chętnie przyłączy się każdej rewolucji, sympatyzuje z anarchistami ale jego poglądy nie są aż tak bardzo skrajne. Gardzi niewolnictwem i ludźmi którzy się tym parają. Jeśli od dłuższego czasu nie zażywał żadnych środków odurzających robi się agresywny i nieznośny. Na głodzie potrafi nawet wąchać płyn do przeczyszczania rur i inne szkodliwe specyfiki mające na celu zastąpienie mu jego ukochanych narkotyków. Łatwo nastawia się negatywnie w kierunku do władz, wystarczy tylko mu powiedzieć ze uciskają biednych mieszkańców pustkowi. Łatwo dogaduje się ze spiskowcami i rewolucjonistami wszelkiej maści. Z charakteru raczej dobry, ale potrafi zachowywać się jak ostatnia świnia szczególnie na głodzie.



Coś takiego może być? Pasowało by jeszcze odpowiedni dział i jedną osobę która będzie zarządzać tym działem i tworzyć nowe tematy gdzie będzie wklejać zawartości KP różnych kuców (mógłbym się tym zająć jeśli nie będzie chętnych)
#24
Jeszcze kart nie składamy. Jak chcesz się o coś zapytać, to możesz mnie lub Wizia na PW (ja częściej jestem online na tą chwilę).
Powtórzę to jeszcze raz, bo chyba nie do wszystkich dotarło:
W tym temacie KP nie składamy.

Mimo wszystko przeczytałem to.
KP w tym stanie pozostaje odrzucona z powodu wielu błędów językowych, braku jakiejkolwiek głębi postaci oraz niedokładnej (czyt. niewystarczającej) historii. Na przesłanie wersji poprawionej proszę poczekać, aż pojawi się na to odpowiednie miejsce na forum.
Matematyka wcale nie jest trudna. Po prostu jesteś debilem.
#25
Ja się z chęcią dołączę, swoje w Fallouta odgrałem.
#26
Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło Asdam HappyPoprawię i wyślę na pw. A i historie wzbogacę i napiszę bardziej składnie. Jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Co to jest ta głębia? i o co z nią chodzi? i najważniejsze z czym to się je?
#27
Sądzę że morze chodzić o takie coś szczególnego. twoja historia jest trochę sztampowa, daj trochę zagadkowości żeby chciało się poznać twoją postać. Póki co twoja postać jest przejrzysta jak szkło, niech twoja postać odwzoruje trochę ciebie. Daj jej trochę animuszu i pazura, bo na razie twoja postać dla mnie jest jak wiele innych kucyków które mógł bym spotkać na pustkowiach, nic szczególnego. No ale to moje zdanie możesz się z tym nie zgodzić jeśli chcesz.
#28
Morze jest głębokie i szerokie.

Głębię postaci ciężko jest ot tak opisać. To jest coś, co sprawia, że postać nie jest dla czytającego/oglądającego/grającego (zależy gdzie ta postać jest...) tylko zlepkiem statystyk i naprędce wymyśloną historyjką backgroundową, tylko jest jak żywa.

Nie zlepek statystyk naprędce robiony i dokoptowana do tego historia "na odwal się". Osobowość, historia, charakter postaci się liczą.
Chodzi o to, co sprawia, że postać wydaje się faktycznie żywa, ale nie tylko. Ciężko wytłumaczyć.
Matematyka wcale nie jest trudna. Po prostu jesteś debilem.
#29
To nie jest historia pisana na prętce... no dobra jest ale pomysł już nie xD
Zawsze gram w fallouta postaciami tego typu. Napiszę jeszcze raz swoje KP ale mój jednorożec wcale nie jest taki niezwykły^^ ot zwykły rewolucjonista. O to mi w tej postaci chodzi. Jest taki szary aby łatwiej było by mi się wczuć w jego rolę. W końcu każdy kucyk nie może być psychopatą z rozdwojeniem jaźni który jest specjalistą od materiałów wybuchowych .
#30
Otóż to. To nie Fallout, to RPG w świecie Fallout: Equestria.

Rewolucjonista w świecie bez jakiegokolwiek rządu? Good luck with that.
Jak się chcesz wczuwać w szarość, to lepiej tą szarość opisz.
I kontynuujemy konwersację na PW, żeby tematu nie zaśmiecać.
Matematyka wcale nie jest trudna. Po prostu jesteś debilem.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości