Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[16+] Fallout: Equestria - Crimson Tide
#23
Dziękuję za rzetelną krytykę. W zamian, nieco sie potłumaczę, starając się jednoczesnie nie spoilerować wam historii.

Co do Clopów, a raczej tematyki gwałtu. Zamierzam ją poruszyć, jednak jest to temat którego nigdy nie zrealizuję w pełni. Nie zrozumcie mnie źle, to jest temat rzeka, jednak stanowi pewien problem: Jestem mężczyzną wychowanym w społeczeństwie które bagatelizuje gwałt na kimś mojej płci. Ergo, nie umiem się postawić po "drugiej stronie" w roli gwałconej kobiety. Wiem tylko, że gwałt to nie jest rzecz która "się zdarza"... owszem, zapewne na Pustkowiach jest on na porządku dziennym i wiele kucy nauczyło się z tym żyć, lub szybko ginęło, ale taka np. Sparkplug jest osobą o kruchym ego, wychowaną w Stajni, gdzie poza faktem domniemanej eutanazji, żyje im się spokojnie i dostatnio. Gwałty są z cała pewnością rzadkością w jego społeczeństwie i jest to fakt, który jest częścią wychowania Sparkplug. Rzeczą która mnie ubodła w oryginalnym Fallout Equestria to to, że historia jest po prostu Day by Day. O ile jest to na swój sposób urzekajace, nie pozwala dać postaci bohaterki zwyczajnie odsapnąć. Wiele traum i szoków wymaga dużych nakładów czasu i terapii by się ich pozbyć.
. Jakkolwiek historię mojej Sparkplug podzielę na niecałych osiem lat, wciąż, gwałt na takiej osobie oznaczałby jej koniec i wyłączenie z akcji na długie tygodnie lub miesiące. Ergo: Tematyka gwałtu zostanie poruszona, jednak na pewno nie tak, jakbyście się tego spodziewali. To trudny temat i powiem wam wprost: uważam że wręcz za trudny, by oddać go dobrze i realistycznie, więc obmyśliłem dla siebie "sposób".

Dużo mówienia o źrebaku: Sparkplug wychowywała w społeczeństwie gdzie KAŻDY ma źrebaka i uczy się każdą klaczkę i ogiera ze posiadanie źrebaka i założenie rodziny to nie tylko gwarant przetrwania, ale spełnienie najskrytszych marzeń.

Polityka 69tki: Niestety nie mogę za wiele napisać bez spoilerowania wam opowieści. Na usprawiedliwienie mogę podać, że przy tworzeniu jej miałem wiele inspiracji, ale najsilniejsza z nich była pod postacią oryginalnych Krypt z serii Fallout. Najsilniejsze inspiracje to Krypty 13 (200 lat izolacji), 11(coroczne krwawe ofiary), 101(absolutna dyktatura jednej osoby, nieokreślony czas eksperymentu), 69(obviously, 999 kobiet i 1 mężczyzna, zmienione u mnie na 990 klaczy i 10 ogierów), 29(dziecięca krypta). Należy tu wziąć pod uwage, iż opowiadanie jest pisane z perspektywy Sparkplug i czytelnik wie tyle co ona, lub ile może się domyślić z tego czego ona się dowiedziała, a ona sama się nie domyśliła. W 69tce była tylko małą zębatką w całej machinie.

Typowy początek: Tu nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Krypta 101 i KKat były zbyt inspirujące. Zapragnąłem jednak by główna bohaterka nie opuszczała Stajni z własnej woli.

Bardzo hojna właścicielka Baru: Cóż... [spoiler=3 rozdział]Ona sama jest z 69tki, czego się spodziewasz? Jest po prostu dobrą osobą. Na tyle dobrą, na ile pozwala jej samo Pustkowie. Plus, Wellsprings było w dużej mierze wzorowane na Goodsprings z Fallout: New Vegas oraz na Shady Sands z Fallout 1. Aradesh oraz Doktor Mitchel byli baaaaardzo pomocni i hojni.[/spoiler]

Przerysowany wątek miłosny: Cóż, tu znowu rozbija się sprawa o wychowanie Sparkplug. Ona sama jest jeszcze bardzo młoda, w końcu ma dopiero 15 lat, i wraz z jej dorastaniem dorośnie też jej pojęcie o miłości. Tak jak u każdej osoby, z wiekiem przychodzi doświadczenie.

Wstawka o Przypływie: Jest to pierwszy rozdział w którym ukazuje się, że Przypływ ma ogromną władze na tych terenach. Posiadają heroldów i patrole poszukiwawcze. Kucyki żyją dobrze, o ile nie są im wbrew. O to chodziło z tą wstawką.

Plusów komentować chyba nie muszę ^_-
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Fallout: Equestria - Crimson Tide - przez Dervis - 03-04-2014, 21:21
RE: Fallout: Equestria - Crimson Tide - przez Samir_Duran - 16-04-2014, 14:59



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości